Szpital Specjalistyczny im. J. K. Łukowicza

Płatność kartą:
nie
NAPISZ WIADOMOŚĆ przejdź do strony
Od: Kwiecień 13, 2013    3746 odsłon  33 polecenia    POLECAM!

Jesteśmy odpowiedzialni za jakość usług udzielanych pacjentom.

Polityka jakości naszego szpitala wynika z wyrażającej szczególny powód naszego istnienia misji:

„Ratuje, leczy, otacza opieką”.

Jesteśmy odpowiedzialni za jakość usług udzielanych pacjentom.

„Ratuje, leczy, otacza opieką”.

Jej brzmienie, w odniesieniu do szczególnego dobra jakim jest zdrowie i życie pacjentów, obliguje nas do najwyższej staranności działań i wysokiej ich jakości. Realizacja misji nadaje szpitalowi główny kierunek działania. Za swój obowiązek uważamy przestrzeganie prawa, stały rozwój i podnoszenie kwalifikacji oraz efektywne wykorzystanie bazy. Jako wyzwanie traktujemy działania zmierzające do dostarczenia pacjentom usług najwyższej jakości.

Deklaruję pełne zaangażowanie zarządu szpitala we wdrażanie, utrzymanie
i doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością.

Wszystkich pracowników Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza w Chojnicach czynię odpowiedzialnymi za realizację Polityki Jakości.

Po uzyskaniu przez placówkę certyfikatu akredytacyjnego w kwietniu 2005r., przystąpiliśmy do budowy i wdrażania w naszym szpitalu Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą PN-EN ISO 9001:2000. W czerwcu 2005r. wydane zostało Zarządzenie Dyrektora Szpitala dające podstawy do rozpoczęcia wdrażania SZJ ISO. Od tego czasu odbyło się szereg szkoleń dla auditorów wewnętrznych, członków Komitetu ds. Jakości i pracowników na temat normy PN-EN ISO 9001:2000. Szkolenia pozwoliły personelowi zapoznać się z problematyką oraz pomogły w tworzeniu niezbędnej dokumentacji jaką są procesy, procedury i instrukcje. Od 23.04.2006 r. w naszej placówce obowiązuje dokumentacja systemu zarządzania jakością. W czerwcu 2006 r. rozpoczęły się pierwsze audity wewnętrzne przeprowadzane przez pracowników szpitala, mające na celu stwierdzenie zgodności podejmowanych działań z przepisami prawa oraz dokumentacją systemową. Pełniły one rolę poglądową i oceniającą stopień wdrożenia w placówce SZJ.
W dniach od 02.10.2006r. – 05.10.2006r. pracownicy TÜV NORD przeprowadzili w szpitalu audit certyfikacyjny. Placówka pomyślnie przeszła audit otrzymując certyfikat ISO. 6 listopada 2006 r. odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu ISO. Przyznanie certyfikatu świadczy o tym, że pracownicy szpitala wkładają wiele wysiłku, aby sprostać oczekiwaniom pacjentów.

4.XII.2006 w naszym szpitalu odbyło się uroczyste wręczenie tytułu: „Szpital Przyjazny Dziecku”. Dyrektorowi Szpitala certyfikat potwierdzający przyznany tytuł wręczyła mgr Elżbieta Baum-Chróścicka – sekretarz Komitetu Upowszechniania Karmienie Piersią z siedzibą w Warszawie.
Inicjatywa SzPD powstała w 1989 roku w celu przywrócenia prawidłowego sposobu żywienia dzieci na całym świecie. Za przyczyną WHO oraz UNICEF każdy Szpital na świecie, a od bieżącego roku także Szpital Specjalistyczny w Chojnicach spełnia warunki zawarte w dokumencie „Ochrona, Propagowanie i Wspieranie Karmienia Piersią” [WHO, UNICEF 1989]. Warunki te zostały ujęte w 10 Krokach do Udanego Karmienia Piersią, które stanowią podstawę tej zaszczytnej inicjatywy.
Nasz Szpital jest 63 w Polsce, który otrzymał tytuł SzPD. Tytuł ten jest przyznawany przez komisję KUKP na okres 5 lat. Otrzymanie tytułu: Szpital Przyjazny Dziecku stawia naszą placówkę w gronie szpitali, które spełniają nie tylko krajowe ale i międzynarodowe standardy poprzez zapewnienie kompleksowej opieki nad matką i noworodkiem

Lokalizacja jednostki nie została zaktualizowana

Cennik usług